Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 18 липня 2019 02:15
4290

Львівщина і надалі продовжує залишатись „привабливою” для незаконних мігрантів, - прокуратура

Прокуратурою Львівської області систематично проводяться перевірки з питань додержання законодавства про оперативно-розшукову діяльність, дізнання та провадження у справах про адміністративні правопорушення щодо захисту державного кордону України органами та підрозділами Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, повідомили кореспонденту ІМК у прес-службі прокуратури області.

Ділянка українсько-польського кордону, яка проходить по межі Львівської області становить 278 км. і є найбільшою в Україні. Ця обставина, а також те, що цей напрямок є найкоротшим шляхом до країн Центральної та Західної Європи зумовлює і специфіку діяльності органів охорони державного кордону і відповідно органів прокуратури.

 

Аналіз криміногенної обстановки на державному кордоні показує, що Львівщина і надалі продовжує залишатись „привабливою” для незаконних мігрантів та організованих злочинних груп, які займаються їх переправленням через кордон, свідченням чого є те, що впродовж 2010 року органами дізнання Львівського та Мостиського прикордонних загонів порушено 9 кримінальних справ за організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон. Крім того, в результаті протидії злочинним проявам на державному кордоні України в межах Львівської області підрозділами Державної прикордонної служби України в минулому році затримано 8 організаторів незаконного переправлення осіб через державний кордон України.

 

Основні зусилля прикордонників та підрозділів інших правоохоронних органів, які проводять оперативно-розшукову діяльність, спрямовані на виявлення та припинення діяльності злочинних угрупувань, що діють на каналах незаконної міграції, оскільки організатори незаконного переміщення мігрантів через державний кордон продовжують використовувати як легальні канали, так і ділянки поза пунктами пропуску через державний кордон.

 

Правоохоронними органами Львівщини періодично проводяться дії по перекриттю маршрутів доставки незаконних мігрантів у прикордонні райони області, перевірки місць їх можливого перебування, що дало позитивні результати. Так, військовослужбовцями Львівського та Мостиського прикордонних загонів в минулому році на території області затримано 497 порушників кордону.

 

Варто зазначити, що у 2010 рік активізувалась наглядова діяльністьна даному напрямку прокуратури Львівської області та прокуратур прикордонних районів. За наслідками проведених в прикордонних підрозділах перевірок та за результатами вивчення кримінальних справ, які знаходились у провадженні дізнавачів-прикордонників, внесено 41 документ реагування. Разом з тим, необхідно відмітити, що керівництво Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України приймало адекватні заходи до порушників законів, тобто за розглядом документів прокурорського реагування до дисциплінарної відповідальності притягнуто 96 військовослужбовців вказаного управління.

 

Крім того, прокурорами скасовано низку постанов про зупинення провадження дізнання у кримінальних справах, а також1 постанов про закриття та про продовження терміну ведення оперативно-розшукової справи.

 

По всіх кримінальних справах, порушених відносно осіб, які вчинили організацію незаконного переправлення через Державний кордон або незаконний перетин кордону і які направлені в суд, прокуратурою Львівської області забезпечено підтримання державного обвинувачення. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...