Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
17190

Реформа судової системи вже дала перші результати - ПР

Народний депутат від Партії регіонів, перший заступник голови парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Володимир Олійник вважає, що судова реформа, ініційована Президентом, уже дала перші результати, забезпечивши справедливе судочинство, яке сьогодні стало доступним кожному громадянину. Про це він заявив в ефірі одного з українських телеканалів, передає ІМК.

За словами В.Олійника, реформа судової системи вже дала перші результати, основними з яких є створення в Україні дійсно незалежного суду та унеможливлення адміністративного тиску на суддів ані з боку представників інших гілок влади, ані з боку керівництва судів.

Таким чином, зауважив депутат, вдалося досягти справедливого і об’єктивного судочинства, зробивши його доступним для кожного громадянина.

На його думку, це також дало змогу підвищити довіру до судів з боку громадян, яка зростає через те, що люди відчувають конкретні позитивні результати судової реформи.

"Для того, щоб забезпечити незалежне і справедливе судочинство, необхідно ліквідувати не тільки тиск ззовні, а й тиск на суддів усередині системи, щоб голова не впливав на суд. Треба було усунути феномен самого голови, який розподіляв справи. Після проведення судової реформи була автоматизована система розподілу справ у судах, що обмежує вплив людського фактора при здійсненні судочинства. Голова суду не впливає сьогодні також і на відвід суддів. Це вже не його функція. Президент України відмовився від призначення на адміністративні посади голів і заступників судів. Тепер це роблять самі судді шляхом виборів. І потім ці рішення затверджує Вища рада юстиції. Що це дало сьогодні? Вдалося забезпечити справедливе і незалежне судочинство", – наголосив депутат.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram