Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
15570

Профспілки вимагають від Тігіпка виплатити заборгованість з лікарняних

Заборгованість з виплати лікарняних в Україні сягнула критичної межі. Підрахунки щодо заборгованості Фонду соціального страхування в регіонах оприлюднив Національний форум профспілок України.

"Станом на січень 2011 року фінансовий дефіцит бюджету Фонду склав понад 750 млн грн, заборгованість з виплати допомоги з тимчасової непрацездатності по Україні на сьогодні становить більше ніж 480 млн грн. Лідерами цього ганебного рейтингу є Київ та Київська область: заборгованість складає 120 млн грн, Донецьк – 70 млн грн, Дніпропетровськ – 35 млн грн, Львів – 30 млн грн, Харків – 24 млн грн, Запоріжжя, Одеса та Луганськ – 18 млн грн. Враховуючи, що з 1 січня 2011 року із впровадженням єдиного соціального внеску Фонд виплачує лікарняні із власних коштів, а не з коштів роботодавців (які тільки після фактичних виплат компенсують гроші Фонду) то у людей 100% шанси за такої ситуації не побачити своїх грошей взагалі. Така ситуація може призвести до того, що дефіцит Фонду на кінець 2011 р. може сягнути понад 1,5 млрд грн, що буде фактично означати крах для всієї системи соціального страхування", - повідомив Голова НФПУ Мирослав Якібчук.

НФПУ закликало віце-прем’єр-міністра України Сергія Тігіпка, який за своїми функціональними обов’язками повинен здійснювати державний нагляд та забезпечувати стабільність функціонування не тільки Фонду, а всієї системи соціального страхування в країні, негайно погасити заборгованість або подати заяву щодо відставки з посади через неефективний менеджмент.

Прес-служба НФПУ також повідомила, що і надалі вестиме і публікуватиме статистику із заборгованості Фонду соціального страхування. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram