Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
24060

А.Клюєв: Україна зацікавлена в розширенні співробітництва з ЄБРР щодо АПК

Україна зацікавлена в розширенні співробітництва з Європейським банком реконструкції та розвитку у сфері агропромислового комплексу, заявив у четвер перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв на зустрічі з делегацією ЄБРР на чолі з віце-президентом ЄБРР Яном Фішером. Про це ІМК повідомили у прес-службі урядовця.

У свою чергу Ян Фішер як перспективні напрями для співробітництва назвав також енергетику, енергетичну безпеку та енергозбереження.

"Ми стали свідками дуже амбітних національних проектів в Україні. Прекрасним прикладом є плани України щодо будівництва великого термінала для транспортування зрідженого газу. Без сумніву, це дуже важливий проект", - заявив Ян Фішер. Він повідомив, що наразі ЄБРР розглядає можливість участі в цьому проекті.

Як інші важливі напрямки співробітництва на зустрічі називалися проекти з розвитку транспортної інфраструктури та розвитку малих і середніх підприємств.

"Спільно ми могли б працювати над поліпшенням інвестиційного та бізнес-клімату і робити Україну більш привабливою для інших інвесторів", - заявив Ян Фішер.

За словами першого віце-прем'єр-міністра України Андрія Клюєва, ЄБРР є ефективним партнером нашої держави, оскільки цілі проектів, які фінансує Банк, повністю відповідають вимогам національної економіки.

Він відзначив важливість для України угод щодо спільних з ЄБРР проектів "Будівництво повітряної лінії 750 кВт Запорізька АЕС - Каховська" та "Покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на під'їздах до Києва", підписання яких відбулося восени 2010 року.

Андрій Клюєв повідомив, що на сьогодні українська сторона здійснює внутрішньодержавні процедури, необхідні для набуття чинності цих угод.

Перший віце-прем'єр-міністр України зазначив, що 2010 рік став успішним для інвестування ЄБРР у приватний сектор економіки України за такими пріоритетними напрямами: кредитування комерційних банків, інвестиції в агробізнес, харчова промисловість, фінансування альтернативної енергетики. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram