Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 21 травня 2019 06:10
9345

У Львівській облраді створять оргкомітет із відзначення 200-річчя М.Шашкевича

Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич зустрівся зі співголовами Шашкевичівської комісії - завідувачем відділу нової історії України Інституту українознавства ім. Івана Крип'якевича НАН України, заслуженим працівником культури Феодосієм Стеблієм та провідним науковим співробітником Інституту українознавства ім. Івана Крип'якевича НАН України Василем Горинем. На зустрічі з науковцями йшлося про підготовку до відзначення 200-ліття Маркіяна Шашкевича, повідомили корреспонденту ІМК у прес-службі Львівської облради. 

Співголови Шашкевичівської комісії запропонували низку заходів, зокрема, перевидання "Русалки Дністрової", видання поезій Шашкевича та наукових збірників. Науковці вважають, що до ювілею необхідно відновити меморіальну таблицю Шашкевичу на соборі Юра, створити кімнати-музеї у селах, пов’язаних із його життям і діяльністю, та провести капітальний ремонт музею-садиби в Золочеві. Вони також пропонують клопотати перед міністерством освіти і науки про збільшення навчальних годин на вивчення діяльності "Руської трійці", а також включити відвідання пам’ятних місць, пов’язаних з життям Шашкевича, до культурної програми ЄВРО-2012.

Як зазначив Олег Панькевич, у Львівській обласній раді буде створено оргкомітет із підготовки до відзначення ювілею Шашкевича. Голова Львівської обласної ради найближчим часом ініціюватиме скликання розширеної наради, на яку запросить науковців, дослідників життя і творчості Шашкевича, представників місцевого самоврядування, аби послухати їхню авторитетну думку про те, як Львівщина має відзначити цей ювілей. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...