Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
18450

Заборона купівлі землі іноземцями є позитивом - А.Дідик

На Львівщині минулого року "пробастувало" 174 тис га землі. Про це під час наради у голови Львівської обласної ради повідомив начальник Головного управління Держкомзему у Львівській області Андрій Дідик, повідомляє кореспондент ІМК.

За словами експерта, ще однією проблемою у земельній сфері України є те, що держава дуже мало коштів виділяє на охорону земель. Зокрема з обласного бюджету було передбачено проведення робіт із охорони земель у 44 населених пунктах області. "Роботи завершені, але не проплачені", - повідомив А.Дідик. 

Він зазначив, що зараз відбувається ознайомлення із законопроектом "Про ринок земель" усіх бажаючих: від суб'єктів - голів сільських рад до усіх зацікавлених у прийнятті ЗУ "Про ринок земель". 

"Безумовно, питання про ринок землі назріло давно, проте правила гри мають бути чіткі та одинакові для всіх. Щоб скасувати мораторій, який зараз діє, потрібно прийняти 2 закони, а цей мораторій скасовувати, безперечно потрібно. У законопроекті є добрі і погані нюанси... Зокрема позитивом є те, що у законі передбачена заборона для купівлі земель юридичними особами, які є жителями України, а також іноземними громадянами. Згідно із цим законопроектом, який зараз пропонується, лише фізичні особи - мешканці України мають право купувати землю", - розповів А.Дідик. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram