Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 21 травня 2019 22:42
Новини: Економіка
16800

Україна повинна сформувати належні умови для розвитку ІТ-сектору – С.Тігіпко

Український ІТ-сектор буде лідирувати в списку найперспективніших галузей найближчі 10 років. Сьогодні у цій сфері працює близько 2 тис. компаній і зайнято близько 40 тис. працівників, річний обсяг експорту програмної продукції та послуг складає більше 1млрд дол. Про це сказав віце-прем'єр-міністр – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, повідомили IMK в прес-службі КМУ.

"Стан світового ринку та конкурентні переваги України створюють хороші стартові умови для економічного прориву в цій галузі. Проте, щоб не втратити ці переваги, Україна повинна сформувати належні умови для розвитку цього сектору", – вважає С.Тігіпко.

Він відзначив, що для цього передбачається надати ІТ-компаніям пільги з податку на прибуток, пільги з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску для програмістів тощо.

За словами учасників ринку, в собівартості IT-послуг 80% складають витрати на оплату праці, тому галузь не може розвиватися за сьогоднішнього рівня податкового навантаження на фонд оплати праці.

Компанії, які не мають змоги нести таке податкове навантаження, або закривають свій бізнес в Україні, або ухиляються від сплати податків, в результаті чого бюджет країни недоотримує доходів.

"Для того, щоб цього не допустити і зберегти інтелект у країні, необхідно стимулювати розвиток ІТ- технологій, як це робиться в усьому світі", – зазначив С.Тігіпко.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...