Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 21 травня 2019 14:07
Новини: Економіка
14505

В.Семиноженко: ІТ-галузь в Україні наразі є "безпритульною"

Сьогодні голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформації України Володимир Семиноженко взяв участь у "круглому столі": "Перспективи розвитку ІТ-індустрії України". Про це ІМК повідомили у прес-службі Держінформнауки.

"ІТ-галузь в Україні наразі є "безпритульною" як у хорошому, так й у поганому сенсі цього слова. У хорошому сенсі – тому що вона не є зарегульованою. У поганому – тому що розвивається поза будь-якої державною політикою", - сказав В.Семиноженко.

Голова Держінформнауки підкреслив, що сьогодні керівництво України приходить до розуміння того, що високотехнологічні галузі потребують цілеспрямованого державного стимулювання, адже 60% вітчизняного ІТ-ринку знаходиться в тіні, а 9 з 10 українських програмістів працюють за принципом аутсорсінгу, тобто – на економіку інших країн.

Найбільш ефективними заходами, на його думку, є податкові стимули, зокрема – податкові канікули для високотехнологічного бізнесу, зменшення соціальних нарахувань.

Не менш важливим завданням, за словами В.Семиноженка, є і розбудова інноваційної інфраструктури. Йдеться, насамперед, про створення Національної венчурної компанії, Фонду підтримки малого інноваційного бізнесу, відновлення спеціального режиму роботи технологічних та наукових парків.

Крім того, як зазначив Голова Держінформнауки, необхідним є також підвищення якості освіти у сфері ІКТ, оскільки сьогодні тільки 10% випускників, які отримали подібну спеціалізовану освіту є конкурентоздатними й можуть відразу після закінчення вузу приступати до роботи.

Держава, на думку В.Семиноженка, має відігравати активну роль у залученні вітчизняних компаній до виконання державних замовлень у сфері ІКТ. "В Україні склалася парадоксальна ситуація. Наші програмісти виконують замовлення, які надходять із-за кордону, а коли виникає внутрішня потреба у створенні власного інформаційного продукту, він, як правило, замовляється іноземним компаніям", – підкреслив він.

"В усьому світі інноваційний бізнес стає на ноги за активної державної підтримки – виключно ринкові механізми тут не спрацьовують. Більш того, державне лобіювання високотехнологічного бізнесу – це ази стабільності будь-якої влади, адже саме ці перспективні сфери зрештою надають поштовху до розвитку всієї економіки", – підсумував В.Семиноженко.
 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...