Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 25 травня 2019 06:10
12855

А.Могильов: над міліцією має бути громадський контроль

Сьогодні в МВС під головуванням Міністра внутрішніх справ України Анатолія Могильова відбулося чергове засідання Інформаційної ради. Про це ІМК повідомили у прес-службі МВС.

Відкриваючи засідання, Анатолій Могильов розповів присутнім про стан злочинності в країні, порівнюючи зі статистичними даними за минулий рік. Також повідомив про нові напрямки роботи Державтоінспекції. Зокрема, зупинився на відміні медичної довідки під час проходження техогляду автомобіля, а також про встановлення Кабінетом Міністрів строку дії посвідчення водія, як того вимагають європейські стандарти.

"Я сьогодні зустрівся з працівниками ДАІ з усієї України. Приїхали інспектори та старші інспектори. З кожного регіону було по двадцять чоловік. Це ті люди, які щодня працюють з населенням і можна сказати, що вони – обличчя міліції. Основні вимоги до них: зупиняти автомобіль тільки за наявності причин, а покарання за незначні правопорушення має бути у вигляді попередження чи профілактичної бесіди. Я би пропонував водієві, котрий їде з непристебнутим ременем безпеки, показувати фільм із жахливими наслідками такої небезпечної їзди. І, однозначно, ніякої гонитви за протоколами", – так про своє бачення роботи ДАІ розповів міністр внутрішніх справ.

Разом з тим, Анатолій Могильов дуже жорстко критикував тих працівників ДАІ, які беруть хабарі. Присутнім було продемонстровано відеоролик, де працівники служби внутрішньої безпеки фіксують горе-даішників, які займаються поборами на дорозі.

"Усі, хто буде так незаконно працювати, будуть звільнені з міліції. Їхні керівники теж понесуть покарання. Ми вдячні тим, хто нам допомагає виявляти хабарників в рядах міліції. Так, нещодано журналісти одного із центральних телеканалів їздили Україною та фіксували такі правопорушення з боку працівників ДАІ. Тільки у Полтавській області представники Державтоінспекції не піддались на таку провокацію та склали протокол з перевищення швидкості. Проте, просив би усіх не провокувати міліціонерів. Адже у багатьох випадках саме водій пропонує правоохоронцю домовитися без протоколу. Нагадую, що кримінальна відповідальність передбачена не тільки за отримання хабара, а й за дачу хабара теж", – наголосив керівник відомства.

Після свого виступу Анатолій Могильов попросив членів Інформаційної ради озвучити свої пропозиції щодо покращення роботи міліції.

З уст виступаючих прозвучало чимало критики. Йшлося про недостатній професійний рівень правоохоронців, які розслідують кримінальні справи, знову ж таки про порушення в ДАІ, про покривання міліцією "своїх".

"Я абсолютно погоджуюсь з об’єктивною критикою, але повинен і захищати своїх підлеглих. В одному я впевнений на сто відсотків – працівник міліції відповідає за свої вчинки набагато серйозніше, ніж простий громадянин. Одягнув погони – носи їх з гідністю", – наголосив міністр.

Звичайно, на засіданні звучала не тільки критика, багато з присутніх говорили про своє бачення вдосконалення роботи міліції. А це й робота в рамках підготовки до ЄВРО-2012 і створення позитивного іміджу МВС, а також можливість діяльності в Україні детективних агентств. Йшлося і про роботу над новим законом "Про міліцію".

Насамкінець, Анатолій Могильов подякував присутнім та зазначив, що процес реформування органів внутрішніх справ досить тривалий та кропіткий, і без допомоги громадськості правоохоронцям аж ніяк не справитись. Тому в МВС завжди готові до конструктивного діалогу. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...