Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 25 червня 2019 18:39
Новини: Політика
15165

Мінкультури заборонило зведення надбудови до Свято-Михайлівської церкви у заповіднику "Переяслав"

Заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко отримав відповідь на своє звернення до Прем'єр-міністра Миколи Азарова стосовно ситуації, що склалася у Національному історико-етнографічному заповіднику "Переяслав", та, зокрема, щодо законності зведення надбудови до пам'ятки архітектури Свято-Михайлівської церкви. Про це УНН повідомили у прес-службі віце-спікера.

Нагадаємо, до складу згаданого заповідника входить унікальна пам'ятка архітектури загальнодержавного значення – Свято-Михайлівська церква, яка не має аналогів в українській архітектурі. З 1959 року у будівлі церкви розміщувався Музей українського одягу Середньої Наддніпрянщини, що входить до складу НІЕЗ "Переяслав".

Водночас, враховуючи звернення релігійної громади УПЦ Свято-Михайлівської парафії, наказом Міністерства культури і туризму України від 01.04.2010 р. будівля церкви передана у спільне користування заповідника та церковної громади. З метою забезпечення збереження пам'ятки, її монументального живопису та декоративного оздоблення, інших історико-культурних цінностей, які знаходяться в цій споруді, передбачено особливий режим її використання.

"Однак, нещодавно було розпочато незаконне зведення надбудови до визначної пам'ятки архітектури національного значення, що є грубим та неприпустимим порушенням особливого охоронного режиму культурної спадщини", – йдеться у повідомленні.

Водночас, у відповіді, наданій Міністерством культури і туризму, зазначено, що, керуючись нормами статей 5, 22 і 24 Закону України "Про охорону культурної спадщини", Державною службою з питань національної культурної спадщини Національному історико-етнографічному заповіднику "Переяслав" видано припис з вимогою негайного припинення будь-яких будівельних робіт на будівлі пам'ятки архітектури і містобудування національного значення – Михайлівській церкві, яка перебуває на балансі названого закладу.

Окрім того, у відповіді сказано, що на сьогодні створюється робоча група з перевірки факту проведення несанкціонованих будівельних робіт на будівлі Михайлівської церкви та забезпечення вирішення зазначеного питання відповідно до вимог законодавства про охорону культурної спадщини. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...