Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 20 червня 2019 22:06
Новини: Політика
14550

Більшість українців не підтримують відміну політреформи

Більшість українців не підтримують відновлення чинності Конституції 1996 року та повернення до так званої президентсько-парламентської республіки. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, здійсненого на замовлення Лабораторії законодавчих ініціатив компанією TNS в Україні, які презентовано сьогодні в медіа-холі УНН.

Як повідомив голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут, на питання "Чи підтримуєте ви розширення повноважень Президента України та обмеження повноважень Верховної Ради України у зв'язку з відновленням чинності Конституції 1996-го року?" 63,3% респондентів дали негативну відповідь, в той час, як посилення президентської влади підтримали 36,5% опитаних.

В регіональному розрізі розширення повноважень президента підтримали лише респонденти на Сході (51,3%). Ще у двох регіонах, які традиційно підтримують діючого президента, громадяни висловили порівняно високу підтримку поверненню до президентсько-парламентської республіки – на Півдні (50%) та Південному Сході (46%). В усіх інших регіонах значна більшість респондентів виступила проти посилення президента.

І.Когут також розповів, що переважна більшість українців вважає за необхідне змінити існуючу систему виборів до парламенту (пропорційну систему із закритими списками).

"Лише 22,5% респондентів висловилось за те, щоб обирати депутатів до Верховної Ради України за тією ж системою, що й на двох попередніх парламентських виборах. Водночас 27,6% опитаних виступили за те, щоб наступні вибори до парламенту відбувалися за такою ж виборчою системою, як останні місцеві вибори (за змішаною системою). Відносна ж більшість респондентів (48,9%) висловилась проти введення змішаної системи на парламентських виборах, однак визнала, що і пропорційну виборчу систему із закритими списками все ж необхідно змінити", - підкреслив І.Когут.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...