Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Пʼятниця, 19 липня 2019 13:56
Новини: Культура
14115

Визначено переможця карнавалу в Ріо-де-Жанейро

Переможцем карнавалу в Ріо-де-Жанейро стала школа самби "Бейжа Флор", пишуть іноземні ЗМІ.

Ця школа була заснована у 1948 році. Її назва перекладається з португальської мови як "колібрі". За час свого існування вона спромоглася завоювати цей почесний титул 12 разів.

"Бейжа Флор" також стала першою з-поміж 12 шкіл "спеціальної групи" – своєрідної вищої ліги карнавалу. Змагання, що проводилися 6-7 березня на знаменитому Самбодромі у присутності 60 тисяч глядачів, тримали всю країну у напруженні. Бразильське телебачення організувало пряму трансляцію карнавальної ходи.

Визначення переможця також відбувалося на Самбодромі, де зібралися представники всіх шкіл-учасниць і уболівальники. Кожна школа самби оцінювалася колегією із 50 суддів у десяти категоріях за десятибальною шкалою. Серед важливих компонентів виступів - головна музична тема і ритм самби, сюжет, розкриття теми, гармонійна взаємодія учасників, образність костюмів і декорацій. Максимальна оцінка - десять балів, мінімальна - сім.

Протистояння суперників тривало півтори години з мінімальним відставанням на декілька десятих балу і викликало неабияке загострення пристрастей. "Бейжа Флор" набрала 299,8 балу, її найближчий конкурент - школа самби "Унідус-да-Тіжука" - поступилася переможниці лише на 1,4 балу.

Цьогоріч традиційний регламент проведення змагань було змінено через пожежу у "місті самби" Ріо-де-Жанейро у лютому, в результаті якого три школи вищої ліги залишились без значної частини своїх декорацій. Ліга шкіл самби Ріо-де-Жанейро (Liesa) вирішила не оцінювати виступи цих шкіл і припинити дію правила, за яким школа, що посіла останнє місце, вибуває з вищої ліги.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram