Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 16 червня 2019 22:11
Новини: Політика
10950

Покращено соціальний захист медичних працівників

Покращення надання медичної допомоги тісно пов'язане з поліпшенням соціального захисту самих медичних працівників. Про це УНН повідомили у Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

У лютому цього року рішенням Уряду було визначено заходи щодо підвищення престижності праці медичних працівників, які надають допомогу хворим на туберкульоз. Документом передбачено підвищення посадових окладів на 30 та 60 відсотків певним категоріям медичних працівників, які здійснюють діагностику та надають лікувально-профілактичну допомогу хворим на заразну форму туберкульозу. Для таких працівників також запроваджується нова надбавка за тривалість безперервної роботи у розмірі до 60 відсотків посадового окладу. Встановлено відповідні надбавки і для медичних працівників, які надають лікувально-медичну допомогу хворим на активну форму туберкульозу.

Таке рішення Уряду, яке діятиме з 1 липня 2011, покликане вирішити питання кадрової кризи в галузі фтизіатрії, що перешкоджає контролю за туберкульозом в Україні. Адже на сьогодні на 3573 посадах лікарів-фтизіатрів працює 2502 фахівці, що становить 70 відсотків. До того ж 35 відсотків з них – лікарі пенсійного віку. Молоді ж фахівці, що направляються Міністерством охорони здоров'я після закінчення вузів, звільняються відразу ж після відпрацювання обов'язкового терміну.

Прийняття Урядом згаданої постанови дозволить укомплектувати кадрами протитуберкульозну службу. А це буде сприяти поліпшенню епідеміологічної ситуації з туберкульозу в Україні за рахунок своєчасного діагностування захворювання та ефективного лікування хворих. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...