Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 16 червня 2019 19:34
Новини: Політика
11295

Україна приведе законодавство у відповідність до практики Європейського суду

В Україні розробляється низка законів для приведення національного законодавства у відповідність до практики Європейського суду. Про це поінформувала урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Валерія Лутковська, повідомили УНН у прес-службі Мін'юсту.

Зокрема, за її словами, на сьогодні розробляються концепції проектів законів України щодо приведення національного законодавства у відповідність до практики Європейського суду стосовно статті 5 Конвенції (право особи на свободу та особисту недоторканність) щодо строків утримання особи під вартою; статті 8 Конвенції (право на повагу до приватного і сімейного життя) щодо надання побачень особі, яка утримається під вартою, на стадії досудового слідства та щодо здійснення арешту кореспонденції.

Також на виконання пілотного рішення "Юрій Миколайович Іванов проти України" Кабінетом Міністрів подано до Верховної Ради проект Закону України "Про гарантії щодо виконання рішень суду".

Проект закону, що був розроблений міністерством, передбачає запровадження нової процедури виконання рішень судів про стягнення коштів з державних органів (державних установ, організацій, підприємств) та юридичних осіб, примусова реалізація майна яких забороняється законодавством.

В.Лутковська також повідомила, що на виконання рішень Європейського суду з прав людини із Державного бюджету України було сплачено у 2009 році 7 939 067,82 грн; у 2010 році - 29 174 853,54 грн. Станом на 10 березня 2011 року на виконання рішень Євросуду Україною було сплачено 168 965,15 грн. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...