Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Здоров'я
16650

Бактерії в легенях допомагають боротись із грипом - вчені

Симбіотичні бактерії у ссавців, у тому числі і в людини, не тільки допомагають травленню, а й беруть участь у боротьбі імунної системи з вірусами грипу, повідомляють учені в статті, опублікованій у науковому журналі, передає РІА "Новости".

Акіко Івасакі з Єльського університету та її колеги вивчали мікрофлору легенів у мишей і її реакцію на збудників грипу та медичні препарати. Вони з'ясували, що кількість антитіл і Т-лімфоцитів - клітин, що борються із захворюванням - у тварин, які отримували антибіотики протягом місяця до зараження грипом було значно нижче, ніж у їх родичів, організми яких не були попередньо "зачищені" ліками.

"Симбіотичні бактерії виконують у своїх господарів безліч життєво важливих функцій крім травлення. Їх важливість для підтримки імунного гомеостазу слизової кишечника добре відома, однак наше дослідження також показує, що такі бактерії можуть регулювати імунну відповідь і слизової дихальної системи", - пишуть вчені у статті.

Відновити нормальний рівень реакції імунної системи у мишей вдавалося за допомогою ліпополісахаридів - основних компонентів клітинних стінок бактерій. Ліпополісахариди взаємодіють з рецепторами TLR, що грають ключову роль в імунітеті, і викликають імунну реакцію - саме так корисні бактерії підтримують імунну систему в "боєздатному" стані.

Вчені використовували чотири антибіотика - ампіцилін, ванкоміцин, неоміцин і метронідазол. З'ясувалося, що ключову роль у посиленні реакції імунної системи на вірус грипу, мабуть, грають бактерії, чутливі до неоміцину - антибіотика, який, зокрема, використовується для "стерилізації" кишечнику перед хірургічними операціями. Щоб визначити конкретні види бактерій, які "працюють" на імунну відповідь, будуть потрібні додаткові дослідження.

На думку дослідників, антибіотики, які часто використовуються в лікуванні респіраторних захворювань, можуть заважати запуску природної імунної відповіді на вірус грипу. Тому, підсумовують автори, потрібно вивчити можливість використання пробіотиків, препаратів, що відновлюють нормальну мікрофлору, для підтримки імунітету в сезон грипу.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram