Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 22 липня 2019 15:16
Новини: Політика
13830

Мінприроди ініціює підписання протоколу щодо транскордонного переміщення ГМО

Міністерство екології та природних ресурсів України розробило проект розпорядження Президента України "Про уповноваження М.Злочевського на підписання Нагоя-Куала-Лумпурського додаткового протоколу про відповідальність та відшкодування до Картахенського протоколу про біобезпеку". Про це УНН повідомили у прес-службі Мінприроди.

Проект розроблено з метою збереження та використання біологічного різноманіття шляхом забезпечення міжнародних правил та процедур відповідальності та відшкодування, пов’язаних з генетично модифікованими організмами.

Протокол застосовується у випадку нанесення збитків у результаті транскордонного переміщення ГМО, призначених для використання як харчових продуктів або корму, переробки, у замкнених системах та умисного вивільнення у навколишнє середовище.

В Україні відсутні власні ГМО, придатні до комерційного використання. З’явитись на ринку України у середньостроковій перспективі можуть виключно ГМО іноземного походження у результаті транскордонного переміщення. Підписання Протоколу та його подальша ратифікація дозволять використовувати міжнародні правові механізми відшкодування і відповідальності за шкоду, завдану такими ГМО.

Підписання Протоколу не накладає фінансових зобов’язань на країну, від імені якої він підписаний, і не потребує додаткових видатків із Державного бюджету України. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...