Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Субота, 16 січня 2021 16:37
Новини: Культура
16050

Україна та Греція домовилися зберігати культурну спадщину

Україна і Греція домовились обмінятися досвідом у питання охорони культурної спадщини. Зокрема зараз в Україні перебуває делегація Міністерства культури і туризму Грецької Республіки на чолі з Генеральним секретарем культури Греції Ліною Мендоні. Про це УНН повідомили в прес-службі Мінкульту України.

У вівторок міністр культури Михайло Кулиняк провів протокольну зустріч з делегацією, під час якої обговорювалися питання двостороннього співробітництва у сфері культури та туризму, зокрема, питання, що стосуються збереження національної культурної спадщини.

Як повідомив М.Кулиняк, процеси, пов’язані зі збереженням національної культспадщини, так їхня актуалізація знаходяться на особистому контролі Президента Віктора Януковича.

"Зараз на часі – розробка нових положень Закону України "Про охорону культурної спадщини", які би враховували усі реалії сьогодення", – зауважив міністр.

Водночас Ліна Мендоні повідомила, що в Греції діє досить потужний закон про охорону культспадщини, який вважається одним з найкращих у Європі.

"Ми готові запросити українських спеціалістів до нас – щоби вони на практиці ознайомилися зі всіма плюсами та мінусами нашого закону та врахували цей досвід в удосконаленні української нормативно-правової бази у сфері охорони культ спадщини", – підкреслила Л.Мендоні.

Сторони також обговорили питання опрацювання проекту "Протоколу між Міністерством культури і туризму Грецької Республіки і Міністерством культури України щодо заборони та попередження незаконного ввезення, вивезення, транзиту та передавання права власності на культурне майно".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram