Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 21 липня 2019 00:54
15765

Чиновники приймальника-розподільника для дітей облМВС порушують законодавство - прокуратура

Прокуратурою Львівської області проведено перевірку додержання посадовими особами приймальника-розподільника для дітей ГУ МВС України у Львівській області вимог законодавства, повідомили кореспонденту УНН у прес-службі прокуратури Львівської області.

Так, у відповідності до ст.7 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» приймальник-розподільник для дітей – спеціальна установа органів внутрішніх справ, призначена для тимчасового тримання дітей віком від 11 років. Спецустанова є єдиною на території Західної України, у ній утримуються окремі категорії неповнолітніх, яких необхідно тимчасово ізолювати. Упродовж 2010 року в приймальнику-розподільнику для дітей утримувалося 29 неповнолітніх, які скоїли злочини, займалися бродяжництвом, тощо.

Як засвідчила перевірка, посадовці спецустанови не завжди дотримуються необхідних вимог законодавства.

Зокрема, в приймальнику-розподільнику виявлено в медичному застосуванні лікарські засоби, термін придатності яких минув ще у 2005-2010 роках. Окрім цього, не зважаючи на те, що одним з основних завдань діяльності спецустанови є забезпечення належних умов утримання неповнолітніх, спеціалістами органів контролю, залучених до перевірки, встановлено непоодинокі порушення вимог санітарно-епідемічного законодавства та законодавства про пожежну безпеку. Також, не дотримуються працівниками спеціальної установи вимоги нормативних документів під час прийняття та влаштування неповнолітніх в приймальник-розподільник, проведенні їх особистого огляду та, в подальшому, при вибутті неповнолітніх із спеціальної установи, тощо.

Прокуратурою Львівської області на усунення виявлених порушень закону в ГУ МВС України у Львівській області внесено подання, у якому поставлено питання про відповідальність винних посадових осіб. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...