Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 16 липня 2019 17:04
Новини: Київ
13350

Порушено справу щодо колишнього голови правління АКБ "Київ"

Прокуратура міста Києва порушила кримінальну справу стосовно колишнього голови правління Публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний банк "Київ", який, зловживаючи службовим становищем, завдав матеріальних збитків банку у розмірі понад 5,6 млн грн ( ч. 2 ст. 364 КК України). Зазначимо, що частка держави у статутному фонді банку становить понад 90%. Про це УНН повідомили в прес-службі Прокуратури м. Києва.

 

Як встановлено під час прокурорської перевірки, у червні 2006 року було укладено договір між позичальником і АКБ "Київ" про надання кредиту в сумі 700 тис. доларів для придбання земельних ділянок у с. Погреби Броварського району Київської області. Додатковою угодою кредит збільшено до 768 тис. доларів. Згідно з заявою на видачу готівки, позичальником повністю отримано кредитні кошти готівкою. Однак додаткові угоди до договору про надання кредиту, заяви на отримання готівки позичальник не підписував, договорів купівлі земельних ділянок не укладав і не підписував, акти про право власності на земельні ділянки не отримував. Згідно з висновком судово-почеркознавчої експертизи, документи підписані не позичальником, а іншою особою.

Таким чином колишній голова правління АКБ "Київ" підписав договір про надання кредиту та додаткові угоди до нього, а також надав розпорядження бухгалтерії про видачу коштів за вказаним кредитом з особою, яка не мала права на їх отримання, та розпорядився за вказані готівкові кошти придбати вищезазначені земельні ділянки, оцінку яких ніхто не робив. Отримані в АКБ "Київ" за кредитним договором і додатковими угодами кредитні кошти банку не повернуто і станом на січень цього року прострочена заборгованість становить понад 5,6 млн грн.

Кримінальну справу доручено розслідувати слідчому прокуратури Шевченківського району столиці.

На даний час вживаються заходи щодо накладення арешту на земельні ділянки.
 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...