Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
31170

Президент В.Янукович зробив заяву у зв’язку із ситуацією в Лівії

Сьогодні низка держав розпочала спеціальну військову операцію для забезпечення повного виконання резолюцій Ради Безпеки ООН 1970 (2011) та 1973 (2011) щодо ситуації у Лівії. Україна вважає, що зусилля усіх причетних до ситуації у Лівії сторін мають бути, передусім, зосереджені на захисті та гарантуванні безпеки цивільного населення, в тому числі громадян України, які залишаються у Лівії з благородною гуманітарною місією допомоги хворим та постраждалим. Таку заяву зробив Президент України Віктор Янукович у зв’язку із ситуацією, що склалася в Лівії, повідомили УНН у прес-службі глави держави.

"Відповідно до Статуту ООН резолюції Ради Безпеки є обов’язковими до виконання усіма державами-членами організації, тому Україна неухильно виконуватиме положення згаданих резолюцій. При цьому ми особливо відзначаємо положення резолюції 1973 (2011) щодо неприпустимості будь-якої форми іноземної окупації території Лівії.

Принципово важливим для нас є те, що навіть в умовах запровадження над територією Лівії зони, забороненої для польотів, мають бути збережені усі необхідні можливості для надання гуманітарної допомоги та здійснення евакуації цивільного населення. Україна готова надавати таку допомогу та евакуювати українських громадян і громадян наших міжнародних партнерів, в тому числі шляхом надання відповідних операційних сил та засобів.

На моє доручення МЗС та інші органи державної влади України продовжують надавати усе необхідне сприяння громадянам України, які перебувають на території Лівії. Ми підтримуємо постійний контакт з урядами інших держав, в тому числі тими, що беруть участь у розпочатій військовій операції.

Хочу наголосити, що безумовним пріоритетом для нас є забезпечення безпеки наших громадян та їх подальшої евакуації з території Лівії так само, як і надання гуманітарної допомоги постраждалим в ході збройного конфлікту в умовах запровадження над територією Лівії зони, забороненої для польотів", - йдеться в заяві.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram