Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
16710

Об`єднання українців у Польщі отримає акт власності "Народного дому"

Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич разом з депутатами обласної ради сьогодні, 21 березня, візьме участь в урочистому переданні Акту власності "Народного дому" українській громаді та відзначенні 150-річчя від дня смерті Тараса Шевченка, повідомили кореспонденту УНН у прес-службі Львівської облради.

Заходи розпочнуться о 17.30 у приміщенні "Народного дому" (м. Перемишль, вул. Костюшка,5).

Довідка УНН: Український "Народний дім" у Перемишлі — побудований у 1904 р. акціонерним товариством "Народний дім" у Перемишлі. Від початку служить українській громадській діяльності у Перемишлі. Після переселення у 1947 р. до 1956 р. українською громадою не вживаний. З 1956 р. майже половину приміщень, включно з театральним залом, орендує Об'єднання українців у Польщі.

Рішенням президіуму Воєводської народної ради у Ряшеві від 15 березня 1958 р. будинок перейнято на власність держави. Внаслідок рішень державних органів 29 січня 2004 р. став комунальною власністю міста Перемишль.

З 1956 р. українська громада веде заходи для отримання статусу власника "Народного дому" для Об'єднання українців у Польщі.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram