Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 19 травня 2019 19:24
Новини: Здоров'я
14115

Епідемія туберкульозу перейшла в категорію національної проблеми – Т.Бахтеєва

В Україні епідемія туберкульозу перейшла в категорію національної проблеми, оскільки офіційно число туберкульозних хворих, які перебувають на диспансерному обліку, перевищило 1% населення. Про це у Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби з туберкульозом заявила народний депутат від Партії регіонів, керівник Комітету ВР з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтеєва, повідомили УНН у прес-службі парламентарія.

"За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, на даний час одна третина світового населення інфікована бацилами туберкульозу. У світі щосекунди одна людина заражається туберкульозом, а кожні 20 секунд одна людина помирає від цієї хвороби. Україна аж ніяк не виняток із цих загальносвітових тенденцій. І хоча офіційні джерела свідчать про те, що протягом останніх 5 років вдалося стабілізувати епідемічну ситуацію, зменшити рівень захворюваності та смертності від туберкульозу, ситуація залишається ще дуже напруженою", - зауважила Т.Бахтеєва.

За її словами, в нашій країні щогодини захворюють на туберкульоз 4 людини і помирає від нього 1 хворий. За 15 років, що минули з моменту оголошення епідемії туберкульозу в Україні, було втрачено близько 150 тис. наших громадян. Крім того, щорічно більш ніж 30 тис. українців захворюють на туберкульоз, а близько 8 тисяч помирають або стають інвалідами внаслідок цієї хвороби.

"В Україні епідемія туберкульозу перейшла в категорію національної проблеми, оскільки офіційно число туберкульозних хворих, які перебувають на диспансерному обліку (а це понад 500 тис. осіб), перевищило 1% населення. Однак експерти небезпідставно вважають, що реальна кількість хворих значно відрізняється від даних офіційної статистики", – зазначила народний депутат.

Політик звернула особливу увагу на те, що характерною особливістю епідемії туберкульозу в Україні є те, що вона поєднала в собі три складові: епідемію звичайного туберкульозу, що піддається лікуванню традиційними методами, епідемію мультирезистентного туберкульозу та епідемію коінфекції туберкульоз/ВІЛ.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...