Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 27 травня 2019 16:32
Новини: Політика
18360

Мін‘юст проаналізує рішення у справі за позовом Д.Леміра

Міністерство юстиції України аналізує рішення Арбітражного Трибуналу від 28 березня 2011 року ухваленого у справі за позовом Джозефа Чарльза Леміра до держави Україна з метою встановлення наявності підстав для його анулювання. Про це УНН повідомили у прес-службі Мін‘юсту.

Згідно зі статтею 52 Конвенції про порядок вирішення інвестиційних спорів між державами та іноземними особами рішення Арбітражного Трибуналу може бути відмінене будь-якою зі сторін провадження протягом 120 днів з дати винесення рішення за письмовою заявою на ім’я генерального секретаря Міжнародного центру з врегулювання інвестиційних спорів.

Як відомо, 28 березня 2011 Міжнародний центр з врегулювання інвестиційних спорів надіслав сторонам остаточне рішення Арбітражного Трибуналу ARB/06/18 у справі за позовом Джозефа Чарльза Леміра до держави Україна разом з Окремою думкою одного з арбітрів, що є невід’ємною частиною рішення.

Сума позовних вимог, що заявлялась Позивачем, коливалась у межах від 35 089 429 дол. США до 51 271 429 дол. США (включаючи суму моральної шкоди та витрати Позивача на юридичне супроводження справи).

Згідно із зазначеним рішенням, Відповідач має сплатити на користь Позивача компенсацію у розмірі 8 717 850,00 дол. США та витрати понесені ним у зв’язку з юридичним супроводженням справи. Всі вимоги Позивача щодо моральної шкоди Арбітражний Трибунал відхилив.

Арбітражна справа була розпочата у 2006 році. У цій справі Лемір, який є громадянином США, заявив про численні порушення Україною положень Договору між Сполученими Штатами Америки та Україною про заохочення та взаємний захист інвестицій. Він також висунув численні вимоги щодо Угоди про врегулювання спору від 20 березня 2000 року, раніше укладеної між ним і державою Україна. Пан Лемір вимагав відшкодування Україною збитків на суму понад 70 мільйонів доларів США.  

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...