Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Середа, 19 червня 2019 08:11
13935

Львівські регіонали закликали створити бібліотечно-інформаційний комплекс 21-сторіччя

Створити бібліотечно-інформаційний комплекс 21-сторіччя, де можна було б розмітити експозиційні зали бібліотеки імені Стефаника, пропонує голова фракції Партії регіонів у Львівській міській раді , директор Львівського національного драматичного театру імені Соломії Крушельницької Тадей Едер. Відповідний запит депутат оприлюднив під час сьогоднішньої сесії Львівської міської ради, інформує кореспондент УНН.

«До мене, як депутата Львівської міської ради, звернулися працівники Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника. Вони просять допомоги у вирішенні питання із бібліотечними фондами закладу. На сьогодні у Львівській національній науковій бібліотеці України імені Василя Стефаника зберігається більше восьми мільйонів видань. Половина з них, згідно з постановою Кабінету Міністрів, належить до національного надбання, яке не може бути відтворене у випадку його втрати», - повідомив депутат.

За його словами, серед таких – документи, починаючи з 11 сторіччя. Крім того, у бібліотеці є унікальні колекції української книги 18 - початку 20 сторіччя. А також раритетні іншомовні книги 15-19 сторіччя.

«Також у фондах Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника знаходиться колекція графічного мистецтва (різні графічні школи світу: від Японії до США). В тому числі 95 офортів Тараса Шевченка. Однак усього цього багатства ніхто не може побачити. Адже бібліотека не має власних виставкових площ», - йдеться у депутатському запиті.

Крім того, за словами Тадея Едера, два мільйони книг зберігаються у дуже поганих умовах у костелі Єзуїтів.

Відтак, оскільки уся наукова бібліотека розміщена у 9 окремих будинках, непристосованих до зберігання національного надбання, потрібно створити (побудувати) бібліотечно-інформаційний комплекс 21-сторіччя. Відповідно, там можна буде розмістити експозиційні зали.

«Це як програма максимум. Як мінімум – якомога скоріше необхідно створити умови для книг із костелу Єзуїтів та зали для виставок графічних творів із фондів бібліотеки», - наголосив Тадей Едер у своєму запиті. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram