Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 24 червня 2019 21:05
Новини: Економіка
14505

Спеціальна урядова комісія вивчить екологічну ситуацію на Львівщині

Сьогодні, 5 квітня, на Львівщині почала роботу комісія, що вивчатиме масштаби техногенного лиха навколо шахт у Сокальському районі та визначить шляхи подолання екологічних наслідків тривалого видобутку нафти й озокериту на території міста Борислав. Відповідну вказівку дав міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога, повідомили УНН у прес-службі МНС. 

На території Сокальського району внаслідок тривалої діяльності підприємств вугільної галузі відбувається просідання ґрунту, підвищення рівня ґрунтових вод, забруднення повітря та заболочення територій. Це спричиняє руйнування інженерних мереж, будівель і споруд, погіршення водопостачання населених пунктів якісною питною водою і підтоплення житлового сектора.

Спеціальна комісія спільно з Львівською облдержадміністрацією перевірить дотримання вугільними підприємствами ДП "Львіввугілля" ВАТ "Львівська вугільна компанія" і ДВАТ "Шахта "Надія" вимог чинного законодавства з питань екологічної та техногенної безпеки, а також вивчить соціально-економічні наслідки для населення, що спричиняє видобування вугілля у цьому районі.

У Бориславі комісія спільно зі спеціалізованими науково-дослідними установами перевірить використання надр, надасть пропозиції щодо можливостей подальшого видобування корисних копалин на території Бориславського нафтогазового родовища та поставить ВАТ "Укрнафта" завдання з ліквідації наслідків діяльності підприємства "Бориславнафтогаз".

Екологічна ситуація у Бориславі є незадовільною. Причина – довготривале нехтування вимогами екологічної безпеки у процесі промислової експлуатації Бориславського нафтового й озокеритового родовищ. Як наслідок – масштабне забруднення навколишнього середовища у місті та створення передумов для виникнення надзвичайних ситуацій, що спричиняють загибель людей. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...