Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 24 червня 2019 23:04
Новини: Економіка
14940

М.Азаров: уряд знайде спільну мову з підприємцями

Уряд готовий вести постійний діалог з представниками вітчизняного бізнесу щодо вдосконалення норм Податкового кодексу. Про це Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів, повідомили УНН у Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

М.Азаров нагадав, що зараз над проектом змін до Податкового кодексу працює робоча група Міністерства фінансів за участю представників об’єднань підприємців, профспілок, громадських організацій, народних депутатів з правлячої коаліції та опозиції, експертів. На даний момент уже напрацьована концепція реформування спрощеної системи оподаткування і готуються відповідні зміни до Податкового кодексу.

"Компроміс ми обов’язково знайдемо, причому у відкритому, широкому обговоренні змін до законодавства, - переконаний М.Азаров. – Водночас твердо маю заявити: ми готові до діалогу на основі компромісу, але не ультиматумів. Формула компромісу прозора: з одного боку держава не повинна обмежувати економічні свободи підприємництва, з іншого – суспільство, платники податків не повинні оплачувати привілеї якогось з різновидів бізнесу. В той же час держава бере на себе зобов’язання сприяти розвитку малого підприємництва, і сьогодні уряд затвердить план заходів на виконання відповідної національної програми".

Він наголосив, що податкова система має бути справедливою і рівною для всіх, вона повинна давати стимули тим сферам, які забезпечать у кінцевому результаті підвищення рівня життя в країні.

За словами М.Азарова, стимули росту, які дали економіці Податковий кодекс і державна інвестиційна політика, державні капіталовкладення, обов’язково дадуть ефект: "Позитивний поштовх буде обов’язково, але не так швидко, як хотілося б. Тут ми повинні виявити твердість, послідовність, щоб достойно пройти цей переломний етап запуску маховика економічного зростання".

М.Азаров переконаний, що перші позитивні результати можна буде побачити уже у II кварталі поточного року: "Вже другий квартал позначиться принципово новими тенденціями. З 1 квітня діє норма, за якою не оподатковуються податком на прибуток кошти, спрямовані на модернізацію виробництва й енергозбереження, а модернізація – це нові, більш продуктивні робочі місця і більш високі зарплати. Значні кошти для цього залишаться в розпорядженні підприємств. На це треба постійно звертати увагу підприємців".

За словами Прем'єр-міністра, вся система виконавчої влади повинна працювати на механізми економічного росту. Він нагадав, що саме уряд ініціював скасування щомісячного подання звітності, декларування спадщини та інших доходів, які не підлягають оподаткуванню, крім того, заборонені будь-які перевірки малого і середнього бізнесу на перехідний період. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...