Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 16 липня 2019 01:43
20325

Науковці та педагоги можуть отримати кредит на житло

Уряд затвердив постанову, якою внесено зміни до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання кредитів на будівництво (придбання) житла для педагогічних та науково-педагогічних працівників. Про це УНН повідомили в Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Міністерство освіти і науки, молоді та спорту; одержувачем - Державна спеціалізована фінансова установа “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву”.

Розмір кредиту на будівництво (реконструкцію) житла визначається регіональним управлінням Фонду, виходячи з норми 21 кв. м загальної площі житла на одного члена сім’ї та додатково 20 кв. м на сім’ю, вартості будівництва (реконструкції) житла за цінами, що діють на час укладення кредитного договору, та витрат на страхування в період будівництва (реконструкції) житла без урахування першого внеску позичальника. При цьому розрахункова вартість 1 кв. м житла не повинна перевищувати опосередкованої вартості його спорудження, що склалася в регіоні за даними Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, і відрахувань на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, що становлять не більш як 4 відсотки розрахункової вартості. Конкретний відсоток таких відрахувань визначається в порядку, встановленому законодавством.

Погашення кредиту та сплата відсотків за користування ним здійснюються позичальником, починаючи з дати укладення кредитного договору. У разі порушення строку введення в експлуатацію житла, що становить понад шість місяців, регіональне управління Фонду в порядку, встановленому правлінням Фонду, може визначати в укладеному з позичальником кредитному договорі пільговий період для сплати основної суми заборгованості, крім відсотків за користування кредитом, на строк до одного року або до початку (відновлення) будівництва.

Порядком також встановлено, що відсотки за користування кредитом спрямовуються до загального фонду державного бюджету, а кошти, сплачені в рахунок погашення кредиту, і пеня зараховуються до спеціального фонду державного бюджету і спрямовуються на подальше надання кредитів.

Реалізація зазначеної постанови дасть можливість у поточному році отримати кредит на поліпшення житлових умов науково-педагогічним та педагогічним працівникам, які відповідно до чинного законодавства мають право на отримання таких кредитів на будівництво або придбання житла. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...