Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 19 липня 2019 11:30
Новини: Економіка
14310

М.Присяжнюк: власникам паїв потрібна земельна реформа, а не земельний референдум

Введення в обіг земель сільськогосподарського призначення повинно неодмінно гарантувати розбудову інфраструктури українських сіл та захист прав власників земельних паїв. Разом з тим, земельна реформа повинна замотивувати розвиток сільських територій. Для цього потрібне невідкладне реформування законодавчої бази. Про це сьогодні сказав міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, повідомили УНН у прес-службі Мінагропроду.

"На сьогодні до процесу впровадження земельної реформи залучені висококваліфіковані фахівці та експерти, які входять до робочої групи. Головне завдання реформування законодавства, яке регулює обіг земель сільськогосподарського призначення, – створити умови для того, аби кожен власник земельної ділянки став повноцінним господарем на землі", - зазначив очільник Мінагропроду.

На думку Миколи Присяжнюка, земельна реформа перш за все потрібна власникам земельних паїв, які самі знають, як розпорядитися своїми наділами.

"На сьогодні немає жодної необхідності у проведенні референдуму по земельній реформі. Референдум логічно було б проводити перед розпаюванням землі, а не зараз, коли у кожного паю є власник, який сам має вирішувати, що йому робити з його документально оформленою та законодавчо захищеною власністю", - наголосив міністр.

"На сьогодні завданням держави та експертної спільноти є відродження сільського господарства та ефективного виробництва аграрної продукції. Саме тому ми ініціюємо врахування в земельному законодавстві принципової позиції: на орендованій землі кількість працюючих повинна становити 80% жителів населеного пункту, до територіальних меж якого входять паї, які оброблятимуться. Це дасть можливість власнику паю щороку отримувати близько 800-1000 грн сплати за оренду з одного гектара, якщо він не буде прагнути обробляти сільськогосподарську землю самостійно”, - додав М.Присяжнюк.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...