Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
24255

У Мін'юсті пояснили, чому одностатеві пари не можуть усиновлювати дітей

Міністерство юстиції пояснило, чому одностатевим парам не дозволяють усиновлювати дітей. Про це УНН повідомили у прес-службі відомства.

"15 лютого 2011 року Верховною Радою України було прийнято Закон України "Про ратифікацію Європейської конвенції про усиновлення дітей (переглянутої)". Держави можуть поширювати дію цієї Конвенції на одностатеві пари, які одружені або перебувають у зареєстрованому партнерстві. Проте, зазначена стаття дає право (а не встановлює обов’язок) державам, враховуючи їхнє національне законодавство, поширювати дію цієї Конвенції на одностатеві пари", - пояснює прес-служба відомства.

У відомстві також зазначили, що, згідно із Сімейним кодексом України, усиновлювачами не можуть бути особи однієї статі.

Ще одним із важливих аргументів є "Стаття 51 Конституції України, де чітко визначено, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.

Це конституційне положення знайшло своє відображення в Сімейному кодексі України, де встановлено, що шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований в органі державної реєстрації актів цивільного стану.

"Таким чином, національне законодавство містить заборону щодо усиновлювачів, які є особами однієї статті та іноземців, які не перебувають у шлюбі", - наголошують у відомстві. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram