Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
19755

При змішаній системі прохідний бар'єр втрачає сенс - В.Литвин

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає недоцільним запровадження прохідного бар'єра для партій за умови введення змішаної виборчої системи. Про це він cказав під час зустрічі з Генеральним секретарем Ради Європи Торбйорном Ягландом, повідомили УНН у прес-службі ВР.

В.Литвин зазначив, що нині триває подальша робота над Виборчим кодексом, проект якого був позитивно оцінений Венеціанською комісією. І основна увага нині, на думку керівника парламенту, має бути приділена питанню визначення прохідного бар'єра для партій.

За словами В.Литвина, у разі, якщо парламент ухвалить рішення про проведення виборів на основі змішаної системи, то прохідний бар'єр для партій втрачає сенс. Керівник парламенту пояснив, що збереження прохідного бар'єра за таких умов створить нерівні умови для кандидатів від партій і кандидатів, які обиратимуться у мажоритарних округах.

Він навів приклад, що для обрання депутата в мажоритарному окрузі потрібно заручитися підтримкою 60-70 тисяч виборців, а для подолання 3% бар´єра представникам політичних партій недостатньо буде навіть 600 тисяч голосів, і, як наслідок, партія не буде представлена в парламенті.

"Тут є широке поле для дискусій. Для мене є очевидним: потрібно прийняти правила гри хоча б за рік до виборчої кампанії за умови, що вони не змінюватимуться під час виборів", - сказав він.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram