Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 23 травня 2019 00:19
Новини: Політика
12930

В.Янукович: 450 доларів - непідйомна для України ціна на газ

Україна вважає неприйнятною формулу, застосовану для розрахунку ціни на російський газ, і вважає за необхідне знайти в цьому питанні рішення, яке б задовольнило обидві сторони. Про це Президент України Віктор Янукович сказав у коментарі ЗМІ в Черкасах.

“Уже під час мого першого візиту в Росію я про це сказав: та формула, яка була застосована під час підписання Україною газових угод на початку 2009 року, була для нас, м’яко кажучи, неприйнятною чи некоректною. І як результат ми отримали базову ціну 450 доларів. Це ціна для України непідйомна, і вона некоректна чи несправедлива”, - сказав Президент.

“Ми будемо робити все, щоб знайти відповідь на це питання, яка б задовольнила і Україну, і Росію”, - наголосив В.Янукович.

Президент нагадав, що в пошуках шляху до зниження ціни на газ у минулому році було зроблено перший крок - в результаті вартість газу була знижена на 100 доларів за 1 тис. куб. м.

“Якщо б ми цього не зробили – я казав це тоді і зараз кажу, - відомо: ми загубили б не тільки промисловість України, ми загубили б країну, бо зупинилися б базові галузі, які вплинули на все інше”, - наголосив Президент.

Глава держави зауважив, що після року розрахунків уже за новою ціною ситуація все одно залишається “на межі”. “Ми платимо сьогодні цю ціну за газ, але це дуже дорого. Дуже. І наша промисловість перебуває також на межі конкурентоспроможності. Дуже низька рентабельність, ми втрачаємо. Ми вважаємо, що ця ціна некоректна”, - сказав Президент.

В.Янукович нагадав, що однією з пропозицій, що пролунала приблизно півроку тому, був перегляд розрахунків ціни на газ між Україною та Росією в рублевому еквіваленті.

“Це для нас питання цілком прийнятне. Ми можемо піти на цей шлях, але ми вважаємо, що наші російські партнери при цьому повинні застосувати понижуючий коефіцієнт по ціні”, - наголосив глава держави.

Зараз із цього питання йдуть непрості переговори, сказав Президент, додавши, що нині Україна має можливість платити російськими рублями - все одно рублева ціна відповідатиме курсу долара.

“Це для нас має несуттєве з точки зору економії, фінансів значення. Але з тієї точки зору, що ми почнемо позитивний рух назустріч одне одному - в ціновій політиці, в політиці торговельно-економічній, – цей крок може бути виправданим”, - сказав В.Янукович.

Президент повідомив, що нині відбуваються переговори на рівні експертів, фахівців газової галузі, Національних банків Росії та України. “Це питання найближчих переговорів. І яка буде на нього відповідь, покаже час”, – резюмував гава держави. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...