Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 21 травня 2019 22:07
Новини: Економіка
15960

Швейцарські банки резервують власний капітал

Уряд Швейцарії ухвалив закон, який зменшить економічні ризики у разі колапсу двох системоутворюючих інститутів - UBS і Сredit Suisse. Тепер цим банкам доведеться довести рівень резервування власного капіталу до 19%.

Норми обов'язкового резервування для швейцарських банків тепер удвічі більше, ніж вимоги нових міжнародних фінансових правил "Базель III", і майже зрівнялися з китайськими (20,5%). Втім, вступ нового закону в силу намічається в Швейцарії до 2018 р.

Влада Швейцарії зробила серйозні висновки з уроків нещодавньої фінансової кризи, адже восени 2008 р. їм довелося рятувати від повного краху банк UBS, який на ризикованих операціях з іпотекою втратив більше 50 млрд дол. Саме тоді уряд повною мірою усвідомив, наскільки економіка Швейцарії залежить від самопочуття лідерів національного фінансового сектора. Досить сказати, що сумарно баланси UBS і Credit Suisse перевершують розмір ВВП Швейцарії більш ніж в чотири рази. Таким чином, банки не просто "дуже великі, щоб впасти", - вони занадто великі, щоб держава могла б при необхідності їх рятувати.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...