Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 20 травня 2019 12:29
Новини: Економіка
25890

Родючі українські чорноземи можуть стати легендою – фахівець

Сьогодні в Україні ґрунти виснажуються. Про це сьогодні під час прес-конференції сказав директор Державного технологічного центру охорони родючості ґрунтів "Центрдержродючість" Валерій Греков, передає кореспондент УНН.

В.Греков також зазначив, що наразі винос поживних речовин із ґрунту значно більший, ніж їх внесення. "Це призводить до того, що ґрунти України виснажуються за рахунок невмілого господарювання, за рахунок короткотермінової оренди, коли орендарі не планують працювати на цій землі в подальшому, і їх завдання - витягти все із землі за короткий термін", - наголосив В.Греков.

За його словами, на сьогодні в Україні спостерігається недостатнє внесення органічних добрив у ґрунти.

"Ми можемо стати свідками, коли легенда про найбільш родючі ґрунти в Україні - чорноземи - стане дійсно легендою", - зазначив В.Греков.

Він також повідомив, що Мінагропрод ініціює господарський підхід до використання ґрунтового покриву в Україні. Також В.Греков зазначив, що у Верховній Раді зареєстровано законопроект про підвищення відповідальності за використання земельних ресурсів.

"У цьому законопроекті передбачено контроль за структурою посівних площ і дотримання сівозмін шляхом проведення розрахунку балансу поживних речовин, тобто контролюється, скільки поживних речовин внесено і скільки виноситься культурами", - сказав В.Греков, додавши, що цим документом передбачено створення державного фонду економічного стимулювання підвищення родючості ґрунтів.

"Тобто різницю між внесенням і винесенням поживних речовин потрібно буде орендарю або землевласнику компенсувати до державного фонду. Це не буде штраф у вигляді неоподаткованих мінімумів. Це буде величина, яка формуватиметься пропорційно тому, який збиток орендар або землекористувач завдав землі, і ця дія направлена на збереження та підвищення родючості ґрунтів", - додав він.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...