Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 26 травня 2019 18:24
Новини: Політика
16425

В Україні збудують сучасний завод для переробки та утилізації небезпечних відходів

Міністерство екології та природних ресурсів України презентувало план дій з очищення території України від небезпечних відходів у рамках Міжнародного форуму "Довкілля для України”. Про це УНН повідомили у прес-службі Мінприроди.

Наразі завершено перший етап реалізації цього проекту, в рамках якого проведено аналіз існуючого стану у сфері поводження з відходами та вироблено рекомендації оптимальних шляхів щодо його покращення, зроблена оцінка фінансових, матеріально-технічних і трудових ресурсів, необхідних для виконання програми.

Оскільки технологій, які відповідають європейським стандартам з утилізації небезпечних відходів, у тому числі непридатних до використання пестицидів, на території України не існує, єдиним шляхом вирішення цього актуального питання в сучасних умовах залишається вивіз непридатних пестицидів за межі країни для їх безпечного знешкодження на спеціалізованих підприємствах.

Стратегія міністерства полягає не в точковій ліквідації застарілих пестицидів та отрутохімікатів, а в комплексному очищенні регіонів України. Так, у 2010 році повністю очищено від непридатних пестицидів 4 регіони України (Волинська, Тернопільська, Чернівецька області та м. Севастополь).

Для остаточного вирішення питання вкрай необхідне будівництво в Україні відповідного заводу останнього покоління з використанням роторних печей для переробки та утилізації небезпечних відходів. Завод планується побудувати на рівні світових стандартів, які гарантують безпечне знешкодження небезпечних відходів і виключають негативний вплив на навколишнє природне середовище.  

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...