Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 19 травня 2019 09:46
Новини: Економіка
16080

Нові портові збори можуть бути введені вже влітку – М.Коваленко

"Нині в річкових портах України діє державне тарифікування, затверджене ще 1976 року. Але на погодженні у Мін’юсті вже перебуває новий "Збірник тарифів на роботи у портах", затверджений Мінтрансом. Ймовірно, нові тарифи стануть чинними вже влітку", - сказав в ексклюзивному коментарі УНН прес-секретар Державної адміністрації морського та річкового транспорту України (Укрморрічфлоту) Микита Коваленко.

Особливість нового "Збірника тарифів", як повідомив М.Коваленко, в тому, що "порти починаючи від Запоріжжя і вище проти течії Дніпра регулюватимуть тарифи на обслуговування суден самостійно". "Нині власники всіх 11 дніпровських портів є приватними підприємствами, зокрема 5 із них належать АК "Укррічфлот". "Відпустивши" тарифи у вільне плавання, ми дамо змогу їхнім власникам розвивати конкуренцію, залучати нові вантажопотоки, будувати контейнерні термінали. В результаті розвитку річкових портів держава отримає більші відрахуваня до бюджету", - пояснив співрозмовник УНН.

"Ми поки що залишаємо регулювання зборів у портах нижче Запоріжжя за державою, бо не хочемо поліпшити ситуацію для річкових портів за рахунок морських. Адже тарифи у морських портах і надалі встановлюватимуться державою, таким чином, Миколаїв і Херсон перетягнуть значну частину вантажів на себе", - додав М.Коваленко.

За його словами, новий "Збірник тарифів на роботи у портах" стане чинним "максимум у 2012 році".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...