Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 25 травня 2019 13:56
Новини: Здоров'я
18795

За 25 років через рак щитовидки прооперовано понад 6 тис. осіб, яким на момент аварії не було 18 років

Згідно з аналізом даних клініко-морфологічного реєстру Інститу ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України, за період 1986-2010 рр. в Україні було прооперовано 6021 особу з морфологічно підтвердженим діагнозом "рак щитовидної залози". Про це УНН повідомили у прес-службі МОЗ.

Наведені дані переконливо свідчать про необхідність проведення довгострокового скринінгового обстеження людей, які на момент аварії були в дитячому та підлітковому віці та проживали на територіях, забруднених радіоактивним йодом.

Тим більше, за науковим прогнозом, післядія "чорнобильського" йоду триватиме ще приблизно 10 – 15 років. Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та Національна академія медичних наук розробили та затвердили спільний наказ № 62/45/5 "Про вдосконалення ендокринологічної допомоги потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи", яким передбачені обов’язкові огляди людей, котрі на момент Чорнобильської катастрофи були в дитячому та підлітковому віці (1968-1986 рр. народження), та людей, які зазнали опосередкованого опромінення щитовидної залози під час внутрішньоутробного розвитку. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...