Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 19 липня 2019 21:43
Новини: Здоров'я
13920

У курців ризик захворіти на рак у 20 разів вищий

"Паління призводить до мікроінсультів і як наслідок мозок гірше функціонує. Ризик захворіти на рак легень, язика, нижньої губи тощо у того, хто палить, у 20 разів вищий", - заявив голова Державної санітарно-епідеміологічної служби України Сергій Риженко на міжнародному засіданні мережі лабораторій TobLabNet під егідою ВООЗ. Про це УНН повідомили у прес-службі МОЗ.

"Незалежно від економічного фактора, профілактика та охорона здоров'я населення повинні стояти на першому місці. У 2006 році Україна ратифікувала Рамкову Конвенцію ВООЗ з контролю над тютюном. Сьогодні ми маємо зосередити зусилля на її виконанні", - зазначив С.Риженко.

У Києві проходить п'яте засідання лабораторної мережі контролю за тютюном TobLabNet Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), яке пов'язане з виконанням Україною Статей 9 та 10 Рамкової Конвенції. Важливим інструментом боротьби з тютюновою епідемією є Рамкова конвенція ВООЗ з контролю над тютюном (РКБТ ВООЗ), яка була ухвалена Всесвітньою асамблею охорони здоров'я у 2003 році та набула чинності у 2005. На сьогодні до РКБТ ВООЗ приєдналися понад 170 учасників.

У травні 2008 року Випробувальний центр Інституту екогігієни і токсикології ім. Л.І.Медведя ("ЕКОГІНТОКС") приєднався до ТоbLabNet і відтоді бере участь у розробці та валідизації методів дослідження вмісту шкідливих речовин у тютюні та тютюнових виробах.

Довідково: щороку у світі тютюнова епідемія забирає життя більше 6 млн людей. Якщо подібна тенденція буде зберігатися надалі, то до 2030 року тютюн щорічно вбиватиме понад 8 млн осіб, а до кінця століття його жертвами можуть стати близько одного мільярда людей. У тютюновому диму міститься понад 4 тис. хімічних речовин, з яких щонайменше 250 - шкідливі для здоров'я людини, а понад 50 - викликають ракові захворювання.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...