Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
16350

Світові ціни на нафту вкотре знизились

Ціни на нафту на світових ринках у п'ятницю, 6 травня, знову знизилися, завершивши тиждень рекордного в доларовому вираженні зниження цін на "чорне золото", яке за тиждень торгів подешевшало більш ніж на 16 доларів за барель.

Ціна червневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent Crude Oil на лондонській біржі ICE (InterContinental Exchange Futures) за підсумками торгів у п'ятницю впала на 1,67 долара - до 109,13 долара за барель. Таким чином, за тиждень зниження ціни склало 16,76 долара за барель.

На нью-йоркській біржі NYMEX (New York Merchantile Exchange) вартість червневих ф'ючерсів на американську легку нафту марки Light Sweet Crude Oil знизилася на 2,62 долара - до 97,18 долара за барель, впавши за підсумками тижня на 16,75 долара.

Аналітики відзначають, що розпродажі на ринках сировини були викликані загальною панікою інвесторів і не були пов'язані зі слабкими статистичними показниками по економіці США, опублікованими в середу і четвер. Однією з причин панічних розпродажів стало підвищення оператором Чиказької і Нью-Йоркській товарно-сировинних бірж CME Group маржинальних вимог за контрактами на срібло.

Ще одним чинником, підігрівшим паніку на сировинних ринках, стали спекуляції з приводу "хитромудрих" дій всесвітньо відомого мільярдера Джорджа Сороса. Так, інвестори збільшили продажі сировинних активів після інформації про те, що Сорос почав проведення чергової "інтервенції" на ринку сировини. В день появи чуток ф'ючерси на срібло просіли на цілих 8%.

Розпродажі на ринку срібла поступово перекинулися на ринки інших сировинних товарів і призвели до масової паніки серед інвесторів, які поспішили позбутися від своїх сировинних активів.

У п'ятницю падіння цін на нафту підтримувалося даними бюро статистики міністерства праці США. Як повідомило відомство, рівень безробіття в США в квітні виріс до 9,0% з 8,8% у березні, число робочих місць в несільськогосподарських галузях економіки збільшилася на 244 тисячі.

Таким чином, дані Мінпраці розійшлися з прогнозами аналітиків. Експерти вважали, що безробіття в США в квітні залишиться на рівні 8,8%. При цьому вони очікували більш скромного приросту робочих місць в несільськогосподарському секторі економіки - на 185 тисяч.

Число безробітних у США за підсумками квітня трохи змінилася і склала 13,7 мільйона чоловік.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram