Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
13785

У центрі Львова відкрили пам’ятник львівським броварям

Вчора у центрі Львова на проспекті Свободи відбулося офіційне відкриття пам’ятника львівським броварям, який виготовлений за проектом скульптора, автора пам’ятника Володимира Цісарика, інформує кореспондент УНН.

Відтепер у центрі Львова стоятиме двометровий бронзовий пивовар із бочкою пива на плечі.

Як розповів журналістам на прес-конференції із нагоди відкриття пам’ятника виконувач обов’язки директора Львівської пивоварні Роман Головня, унікальності пам’ятнику броварям додав вмонтований у бочку діючий годинник, який кожного дня рівно о 17 годині 15 хвилин (1715 рік є роком заснування пивоварні у Львові – Ред.) відтворюватиме уривок частину мелодії гімну львівських пивоварів у виконанні гурту «Піккардійська терція».

Начальник відділу художньо-архітектурного оформлення міста управління архітектури Володимир Сколоздра розповів, що на конкурс на кращий пам’ятник п’ятьма митцями було представлено свої проекти, проте відкриття пам’ятника затягувалося протягом двох років через профільну депутатську комісію з питань культури Львівської міської ради, яка «спочатку з осторогою поставилась до цього проекту, бо думала, що це кіт у мішку, проте потім погодилась».

Присутній на прес-конференції годинникар повідомив, що механізм має спеціальну систему захисту, оскільки годинник знаходитиметься на відстані витягнутої руки. «Хоча я за це не боюсь, бо досвід квіткового годинника у Львові у порівнянні із іншими містами України показує, що Львів все-таки є культурною столицею України і стрілки годинника не будуть пошкоджувати», - наголосив годинникар.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram