Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Четвер, 27 червня 2019 13:07
Новини: Політика
8400

А.Шлапак: для подолання гендерної нерівності потрібно підвищити якість життя

Оскільки гендерний баланс відображує процес утвердження у країні соціальних, економічних і політичних стандартів, то саме він є індикатором демократичності та дотримання основних громадянських свобод у державі. Таку думку висловила депутат Київради Алла Шлапак під час круглого столу "Жінки столиці в соціальному вимірі сьогодення: проблеми, успіхи, перспективи", повідомили УНН у прес-службі політика.

А.Шлапак наголосила, що основна роль держави в подоланні гендерного дисбалансу має бути зосереджена на забезпеченні належного економічного та соціального захисту як жінок, так і чоловіків. "Забезпечення гідного рівня життя українських громадян має стати основою національної гендерної політики. Бо демократичний розвиток і дотримання основних прав і свобод громадян є неможливим, якщо ці громадяни живуть у злиднях", - наголосила вона.

За словами депутата, враховуючи, що вектор розвитку України направлений на інтеграцію у світове співтовариство, врегулювання проблемних питань у гендерній площині є дуже актуальним, і оскільки воно також є спільним і для державної влади, і для економічного приватного сектору, і для громадських об’єднань, і для самих жінок, то лише об’єднання зусиль допоможе здолати виклики, які сьогодні ще присутні в українському суспільстві.

На її думку, до реалізації гендерної політики має бути застосовано системний підхід. "Потрібно не лише ухвалювати закони, створювати відповідні державні структури, моніторингові центри тощо – гендерна політика має бути покладена в основу виховання національної і громадянської свідомості", - підсумувала А.Шлапак.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram