Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Політика
22425

Україна ризикує втратити позиції стратегічного транзитера газу – А.Кінах

Україна ризикує втратити позиції стратегічного транзитера газу – А.Кінах

"Для України, безумовно, виникають проблеми у зв’язку з тим, що Росія будує "Північний" і "Південний" потоки, які разом транспортують приблизно 105-110 млрд куб. метрів на рік, тобто Україна ризикує втратити позиції стратегічного транзитеру газу", - заявив УНН заступник голови фракції Партії регіонів Анатолій Кінах, коментуючи можливий перерозподіл російського газу, що транспортується через Україну по "Північному потоку".

За його словами, має принципове значення те, що Україна, об’єднуючись з Росією і ЄС, створили максимально ефективну систему для транзиту газу, яка в сьогоднішніх умовах має можливість постачати на західний кордон мінімум до 40 млрд куб. метрів, а у разі достатньо невисоких обсягів інвестицій - 2,5-3 млн доларів - може збільшити конкурентоспроможність до 70 млрд кубометрів на рік. Більш того, важливо, щоб це розумів і Європейський союз, відзначив політик.

"Україна володіє унікальною газотранспортною системою, разом з бензином і газовими сховищами загальна ємність яких близько 32-33 млрд куб. метрів. Усі розташовані практично на західному кордоні України з ЄС. І це дуже важливо для надійності постачання особливо в умовах пікового споживання природного газу. Однозначно, якщо "Північний потік" буде перезавантажено за рахунок обсягів постачання через Україну, ми втратимо мінімум до 1,5-2 млд доларів на рік", - зазначив А.Кінах.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram