Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 24 травня 2019 16:07
Новини: Економіка
8610

Гірничорятувальна служба розтратила майже 17 млн грн - Рахункова палата

Міністерство вугільної промисловості України та Центральний штаб Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості протягом 2008-2010 років не забезпечили належного використання коштів Державного бюджету та надходжень з інших джерел на утримання і розвиток гірничорятувальної служби у вугільній промисловості. Із виділених на її утримання 750,9 млн грн бюджетних ресурсів 109,7 млн грн освоєно підрозділами ДВГРС неефективно, 34 млн грн - з порушенням чинного законодавства, у тому числі 16,7 млн грн - за нецільовим призначенням. Такий висновок Колегії Рахункової палати за результатами відповідного аудиту, який є у розпорядженні УНН.

Бюджетні кошти, спрямовані державою на гірничорятувальні заходи на вугледобувних підприємствах, усупереч нормативним і власним статутним документам використовувалися загонами ДВГРС на обслуговування комерційних підприємств, діяльність яких жодним чином не пов'язана з видобутком та переробкою вугільної продукції (ЗАТ "Завод шампанських вин "Артемівськ Вайнери", ДПО "Артемсіль", ЗАТ фірма "Лафарж Гіпс", ВАТ "Укртелеком" та інші).

"Мінвуглепром не ініціював перед Урядом розгляду питання про відшкодування витрат, понесених ДВГРС під час обслуговування недержавних вугледобувних та інших підприємств, діяльність яких пов'язана з підземними роботами. Як наслідок, до цього часу не прийнято жодного нормативно-правового акта, що чітко визначав би види аварійно-рятувальних робіт, витрати на проведення яких підлягають обов'язковому відшкодуванню, порядок компенсації таких витрат, а також використання коштів, отриманих за надання відповідних послуг.

Відсутність таких норм унеможливлює відшкодування вартості проведених гірничорятувальних заходів на недержавних підприємствах. Фактично відбувається дотування комерційних структур за рахунок коштів Державного бюджету замість того, щоб ці структури належним чином розраховувалися за рятувальні роботи", - йдеться у повідомленні прес-служби.

"Понад 10 років залишається нормативно неврегульованим питання щодо порядку страхування гірничорятувальників. Через це командири загонів на власний розсуд визначають осіб, що підлягають страхуванню. У результаті протягом 2008 - 2010 років не застраховано 525, 465 та 431 рятувальник відповідно, що є порушенням їхніх прав, визначених Законом України "Про аварійно-рятувальні служби".  

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...