Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Неділя, 16 червня 2019 11:38
14850

На Львівщині знайдено несанкціоновані кар’єри

При проведенні перевірок Держекоінспекцією виявлено несанкціоновані кар’єри по видобутку піщано-гравійних сумішей в водоохоронних зонах та прибережних захисних смугах річок Львівської області, повідомили кореспонденту УНН у прес-службі Держеконіспекції у Львівській області.

Зокрема, 14 квітня 2011р. спеціалістами держекоінспекції зафіксовано забір піщано-гравійної суміші з водоохоронної зони р. Дністер на території Самбірського району, який проводився двома транспортними засобами та механізмами без встановлених чинним законодавством документів на право здійснення господарської діяльності з видобування надр на земельній ділянці площею 1,5 га. Несанкціоновано вибрано більше 300 м3 гравійної суміші. У тому ж місці факт несанкціонованого забору ПГС виявлено спеціалістами Інспекції 21 квітня 2011 року.

30 квітня 20011 року Інспекцією спільно із правоохоронними органами затримано самонавантажувач, який здійснив незаконний забір 44 м3 ПГС в прибережній захисній смузі р. Стрий на території Жидачівського району, чим заподіяв шкоду в сумі 1848 грн.

Загалом, за 4 місяці 2011 року Інспекцією виявлено 23 випадки несанкціонованого забору піщано-гравійної суміші. За фактом виявлених порушень до адмінвідповідальності притягнуто 26 осіб, на яких накладено штрафів на суму 2380 грн. За матеріалами перевірок нараховано 3444 грн. збитків.

 

Найбільше порушень щодо незаконного забору піщано-гравійної суміші зафіксовано у Дрогобицькому, Старосамбірському, Сколівському та Жидачівському районах.

 

Варто зазначити, що нинішній інтенсивний відбір з русел річок гравію та піску набув загрозливого характеру. Кар'єри спричиняють викривлення річкових русел, створюють умови для поширення водної ерозії грунтів, порушують природний баланс у басейнах рік, внаслідок чого вода забирає береги, підтоплюються населені пункти.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram