Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 23 травня 2019 11:52
19785

На Житомирщині відновлять роботу малих ГЕС

Влада Житомирщини планує відбудову 40 малих ГЕС. Про це в коментарі кореспонденту УНН повідомив заступник голови Житомирської ОДА Віктор Куницький.

"У межах енергетичної стратегії України влада Житомирщини має намір відновлювати та нарощувати енергетично незалежний потенціал регіону. На Житомирщині вбачається можливим та доцільним розвиток малої гідроенергетики. На сьогодні пріоритетом є відновлення роботи та запуск нових 40 об’єктів малої гідроенергетики. Цьому сприяє географічне розташування області та забезпечення її річками, що дає середньорічний ресурс водостоку близько 2,8 куб. км. Швидкість водостоку становить близько 10 - 20 м/с, у деяких місцях - до 30 м/с (р. Тетерів, р. Случ), що дозволяє будувати невеликі об’єкти гідроенергетики", - зазначив В.Куницький

За словами посадовця, розвиток малої гідроенергетики в межах енергетичної стратегії України на Житомирщині є пріоритетним напрямком для області.

"На сьогодні в області розроблено Регіональну програму розвитку малої гідроенергетики на 2011 – 2015 роки, у рамках якої планується запустити до 2015 року близько 40 малих ГЕС. Зараз робота не стоїть на місці – вже відновлено 8 малих ГЕС, ведуться перемовини з інвесторами про будівництво нової малої ГЕС на Денишівському водосховищі, розглядаються питання запуску малих ГЕС на водосховищі "Відсічне" (Тетерів), в с. Розсохівське (Народицький р-н), м. Баранівка (на річці Случ), с. Чижівка (Новоград-Волинський р-н) тощо. Подібні об’єкти малої гідроенергетики можуть давати до 1000 кВт/год. Електроенергію, вироблену на малих ГЕС, буде спрямовано до єдиної енергетичної системи по "зеленому тарифу". Крім того, розглядається питання освітлення певних об’єктів на території розміщення ГЕС за рахунок інвестора", - сказав В.Куницький.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...