Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Здоров'я
16410

Оздоровчий сезон на Азовському морі розпочнеться вчасно – міністр

МАРІУПОЛЬ-КИЇВ. 30 травня. УНН. Міністр охорони здоров'я України Олександр Аніщенко сьогодні під час наради з керівниками обласного та міських управлінь охорони здоров`я запевнив, що оздоровчий сезон на Азовському морі розпочнеться вчасно, передає кореспондент УНН.

О.Аніщенко додав, що на всьому узбережжі Азовського моря буде посилено санепідконтроль, тому хвилюватися за зрив оздоровчого сезону не варто.

В той же час, за словами міністра, у Маріуполі всі пляжі будуть закриті для відпочинку у зв’язку із випадками захворювання на холеру.

Нагадаємо, у Маріуполі 29 травня було зареєстровано три випадки захворювання на холеру та один випадок підозри на захворювання на холеру. У двох випадках захворювання на холеру в Маріуполі сталося в результаті споживання морської риби. Ще одна людина захворіла внаслідок попадання морської води в органи травлення.

Всі хворі госпіталізовані в інфекційне відділення Маріупольської лікарні №4 та отримують необхідне лікування. 

Сьогодні, 30 травня, стало відомо, що у Маріуполі ще в однієї людини виявлено підозру на захворювання холерою.

Міністр охорони здоров'я України Олександр Аніщенко прибув до Маріуполя (Донецька область), щоб особисто з'ясувати ситуацію навколо випадків захворювання холерою. Він відвідав маріупольську міську лікарню № 4, де лікуються троє мешканців Маріуполя, що захворіли на холеру. Він провів нараду з керівниками обласного та міських управлінь охорони здоров`я.

Як повідомив міністр, завтра після 8-ї ранку, коли будуть результати дослідження, стане відомо, чи підтвердиться холера у четвертого хворого.

У Маріуполі створено оперативний штаб з локалізації вогнища, працює комісія Міністерства охорони здоров'я, проводиться увесь необхідний комплекс профілактичних і протиепідемічних заходів. Здійснюється моніторинг за циркуляцією збудників холери в об’єктах зовнішнього середовища: проводиться відбір і дослідження матеріалу з об'єктів довкілля, в т.ч. питної води, води відкритих водоймищ, стічної води, продуктів харчування, риби, обстеження хворих із симптомами розладу кішківника на групу кишкових інфекцій. 

В Маріуполі посилено контроль за водопостачанням. Серед мешканців м. Маріуполя організовано проведення санітарно-освітньої роботи з питань профілактики холери та гострих кишкових інфекцій.

Як повідомив сьогодні головний державний санітарний лікар України Сергій Риженко, через випадок захворювання на холеру в Маріуполі ввели заборону на купання на пляжах, а також на вилов риби, продаж її на ринках і вживання у їжу.

Санепідемстанція також доручила місцевим органам влади забезпечити жителів якісною водою.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram