Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Неділя, 03 липня 2022 11:50
Новини: Здоров'я
14160

Оформляти лікарські засоби на митниці стане простіше

КИЇВ. 31 травня. УНН. Наразі в Україні є деякі проблеми з митним оформленням лікарських засобів, що ввозяться на територію країни. Про це йшлося під час наради в Міністерстві охорони здоров’я України, передає кореспондент УНН.

Зокрема, розглядалося звернення Всеукраїнської громадської організації "Фармацевтична асоціація "ФАРМУКРАЇНА".

"В Україні є електрона база даних лікарських засобів, а є їх реєстраційне свідоцтво, де є розділ про упаковку лікарського засобу, але цей розділ не входить в електрону базу даних. При оформленні лікарських засобів митники звертають увагу на упаковку. Наразі нашою компанією отримано 8 карток від МОЗ, де є невідповідність електронній базі даних з реєстраційним свідоцтвом", - сказав представник компанії "ФАРМУКРАЇНА".

У свою чергу, директор Департаменту Державної митної служби України Сергій Гійля, який також брав участь у нараді, сказав, що ці проблеми вже порушувались певний час.

"На жаль, не всі відомості про лікарські засоби вносяться в електронний реєстр. Тому виникають ситуації, коли в міжвідомчій базі даних відсутні певні характеристики товару й дані, які наявні в реєстраційному свідоцтві лікарського засобу. Тому виникають певні питання та проблеми в напрямку оформлення лікарських засобів. Ми бачимо рішення цієї ситуації в системному підході внесення відповідних змін до відповідного наказу", - зазначив він.

У свою чергу директор Департаменту регуляторної політики у сфері обігу лікарських засобів та продукції у системі охорони здоров’я Валерій Стеців наголосив, що цю зустріч анонсували як робочу, щоб працювати на упередження проблем, які можуть виникнути надалі.

"Ми домовилися, що ті невідповідності, які є, будуть врегульовані", - сказав В.Стеців.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram