Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Політика
41220

Орган сертифікації Держцентру МНС переходить на європейські стандарти – А.Кучмійов

Орган сертифікації Держцентру МНС переходить на європейські стандарти – А.Кучмійов

КИЇВ. 1 червня. УНН. Орган сертифікації Держцентру МНС України переходить на європейські стандарти. Про це у коментарі УНН сказав директор Держцентру Андрій Кучмійов.

"Ми сьогодні зібрали виробників продукції протипожежного призначення для того, щоб розповісти їм про нові можливості у системі сертифікації України. Замовники цієї продукції через рік зіштовхнуться практично з новою системою європейських загальноприйнятних стандартів. Росія і Європа кілька років назад перейшли на такі стандарти. Українська система УкрСЕПРО кілька років, так би мовити, знаходиться у підвішеному стані", - сказав А.Кучмійов.

За його словами, для того, щоб відкрити ринок України для європейських товарів і навпаки, щоб українські товари потрапляли у Європу без зайвих проблем, по сертифікації і стандартизації впроваджується система технічних регламентів.

"Ми, як Орган сертифікації Держцентру МНС України, потихеньку переходимо на ці європейські стандарти. В цьому році ми отримали перші повноваження у системі УкрСЕПРО по Техрегламентах і зараз ще у 6 міністерствах перебувають документи, де ми як Орган сертифікації акредитуємося на систему Технічного регламенту", - зазначив співрозмовник агенства.

"Ми отримали перші сертифікати, тепер готові видавати їх нашим виробникам, нашим постачальникам, які з-за кордону привозять товар. Адже люди мають знати механізм, володіли ситуацією", - запевнив А.Кучмійов.

Він також додав, що такий підхід спростить систему отримання сертифікатів, вони будуть називатися сертифікатами відповідності. Це буде загальна українська і європейська стандартна система, яка дозволить викинути зайві механізми і пришвидшить роботу.

Нагадаємо, сьогодні, 1 червня, у Києві відбулась інформаційна нарада Українського союзу пожежної та техногенної безпеки за участю Органу сертифікації Державного центру МНС України.

Під час заходу обговорювалися питання щодо забезпечення адаптації нормативно-правових актів України до законодавства Єевропейського Союзу щодо підходів до сертифікації та декларування відповідності продукції.
 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram