Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
16950

М.Азаров розповів, за яких умов економіка впала б до нуля

КИЇВ. 2 червня. УНН. Прем’єр-міністр України Микола Азаров після відкриття 23 міжнародної вистави "Агро-2011" заявив, що якби уряд не домовився з Росією про зниження ціни на газ (під час підписання "Харківських угод" – Ред.), економіка країни впала б до нуля, передає кореспондент УНН.

"Хіба нам не треба було домовлятись з Росією щодо зниження ціни на газ? Та якби ми тоді не домовились і от зараз и докладаємо всіх зусиль переглянути ці угоди (газові угоди підписані у 2009 році між РФ та Україною екс-прем’єр-міністром Ю.Тимошенко – Ред.), економіка України впала б до нуля. А на скільки б довелось підняти тарифи (на послуги ЖКГ – Ред.)? Це одному Господу Богу відомо", - сказав Прем’єр.

Нагадаємо, 19 січня 2009 року Україна і Росія підписали угоду, за якою ціна російського газу розраховується за формулою, прив'язаною до вартості світових нафтопродуктів. Цьому передував черговий "газовий конфлікт", який спалахнув між Києвом і Москвою в грудні 2008 року. Сторони не змогли домовитися про постачання газу в Україну і його транзит до Європи. У результаті в перші дні 2009 року Росія припинила поставки газу в Україну через відсутність контракту.

21 квітня була підписана угода у Харкові між Україною і Російською Федерацією щодо перебування Чорноморського флоту РФ на території України, згідно з якою термін перебування російського флоту у Севастополі продовжено з 2017 до 2042 року. Як зазначено в самій угоді, термін перебування флоту збільшено в обмін на здешевлення для України російського газу шляхом застосування знижки у вигляді анулювання митних зборів.

Як повідомляв УНН, 11 квітня Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу проти Ю.Тимошенко за фактом перевищення влади і службових повноважень під час підписання у 2009 році контрактів між Україною і РФ на поставки та транзит газу.
 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram