Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Четвер, 20 червня 2019 16:35
Новини: Політика
11055

В Україні створять 27 регіональних перинатальних центрів

КИЇВ. 6 червня. УНН. Протягом 2010-2013 років в Україні буде створено 27 регіональних перинатальних центрів. Будівництво таких центрів передбачено національним проектом "Нове життя", публічна презентація якого відбулась в Українському домі, передає кореспондент УНН.

За словами першого заступника глави адміністрації Президента України Ірини Акімової, нацпроект "Нове життя" є одним з проектів, який особисто патронується Президентом України, і метою якого є забезпечення населення доступною висококваліфікованої медичної допомогою, комфортними умовами народження та виходжування дітей шляхом створення мережі регіональних перинатальних центрів.

І.Акімова зауважила, що на сьогодні в Україні ситуація в сфері охорони материнства та дитинства – не найкраща.

"В Україні зараз рівень смертності дітей у віці до 1 року в 2,4 рази вищій ніж в країнах ЄС , а показник материнської смертності за даним 2009 року був 26 на 100 тис. новонароджених…Ці цифри говорять про те, що проблема охорони материнства та дитинства - це одне з найважливіших завдань в сфері охорони здоров’я", - зазначила І.Акімова.

Вона також зауважила, що завданням національного проекту "Нове життя" є протягом трьох років переобладнати і створити нові сучасні перинатальні центри 3-го рівня в кожній з 27 областей України. Для того, щоб можливість отримати якісну допомогу, коли вона особливо потрібна, міг кожен мешканець України в усіх без виключення регіонах.

"По функціям цей проект включає в себе реконструкцію вже існуючих приміщень у відповідності з новими технологіями. Друга складова цього проекту – це нове сучасне обладнання. І третя складова, яка є найголовнішою, - це підготовка сучасних кадрів. Четверта складова – це інформаційна мережа", - додала перший заступник глави АП.
 

Як повідомляв УНН, Міністр охорони здоров’я України Олександр Аніщенко зазначав, що "Основним принципом нацпроекту "Нове життя" є створення перинатальних центрів 2-х рівнів. Спочатку будуть створюватися обласні, потім міські, міжміські та міжрайонні перинатальні центри.

За словами О.Аніщенко, розвиток перинатальних центрів є пріоритетом як для Президента, так і для міністерства охорони здоров'я. Цього року буде відкрито 8 перинатальних центрів, в 2012 – 10, в 2013 – 7. Також будуть створені такі центрі в Севастополі та Києві. А другим етапом впровадження нацпроекту стане розвиток мережі закладів другого рівня акушерської та гінекологічної допомоги.

Перинатальний центр - самостійний лікувально-профілактичний заклад надання спеціалізованої висококваліфікованої медичної допомоги жінкам, вагітним з акушерською та екстрагенітальною патологією, роділлям та породіллям, новонародженим.
Перинатальний центр може бути клінічною базою кафедр акушерства та гінекології, неонатології, анестезіології та реанімації вищих медичних навчальних закладів.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram