Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Вівторок, 25 червня 2019 09:43
Новини: Економіка
7845

15 підприємств Донбасу отримали право на відшкодування в авторежимі

ДОНЕЦЬК – КИЇВ. 6 червня. УНН. 15 підприємств Донецької області отримали право на бюджетне відшкодування в "автоматичному" режимі на загальну суму 264,7 млн грн за підсумками квітня. Відбір платників проводився в автоматичному порядку за допомогою комп'ютерної програми, що значно прискорює цю процедуру та виключає будь-який вплив людського фактора. Повідомили УНН у прес-службі ДПА області.

Голова ДПА у Донецькій області Ігор Усик вважає, що нарешті створено систему відшкодування ПДВ, котра з найменшим людським фактором дає найбільший економічний ефект. Представники соціально відповідального бізнесу отримали автоматичне відшкодування ПДВ, тож іншим суб'єктам господарювання є на кого рівнятися.

Наразі, решта підприємств Донеччини не отримали права на бюджетне відшкодування в автоматичному режимі. Переважна більшість суб'єктів господарювання не дотримується двох з 16 критеріїв, визначених пунктом 200.19 статті 200 Податкового кодексу, а саме: рівень середньої заробітної плати на підприємстві має не менше ніж у 2,5 рази перевищувати законодавчо встановлений мінімальний рівень; сума розбіжностей між податковим кредитом і податковими зобов'язаннями контрагентів має становити не більше ніж 10% заявленої до відшкодування суми.

"Ведення ефективної та чесної господарської діяльності надасть можливість підприємствам - представникам соціально відповідального бізнесу отримувати право на автоматичне бюджетне відшкодування", - зазначив І.Усик.

Слід зазначити, що раніше за деклараціями за січень та лютий по три підприємства регіону отримали право на автовідшкодування, за березень - 16.
 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram